Mööbli monteerimise ABC: 9 nippi mööbli kokkupanekuks

Tere tulemast mööbli monteerimise ABC-sse! Mööbli kokkupanek võib tunduda alguses suur väljakutse, eriti siis, kui sa pole varem mööbli monteerimisega kokku puutunud. 

Õnneks käib tänapäeval enamuse mööbliga kaasas juhend, mis aitab ka kõige kogenematul mööbli ilusti kokku panna. 

Suurema ja igapäevaselt kasutusel oleva mööbli (nt voodi või riidekapi) monteerimiseks soovitame appi kutsuda professionaalid, sest nende kokkupanek võib osutuda keerukaks – üksi tehes võib juhtuda, et mööbel saab valesti kokku pandud või jääb ebastabiilseks. 

Kui oled otsustanud mööblitüki ise monteerida, siis see postitus pakub sulle praktilisi nõuandeid ja nippe, mis aitavad sul iseseisvalt mööbel edukalt kokku panna.

1. Õige ettevalmistus

Õige ettevalmistus on mööbli kokkupanekul oluline! Enne monteerimise alustamist veendu, et sul on kõik vajalikud tööriistad ja osad komplektis olemas. Leia ruum, kus on piisavalt valgust ja ruumi töötamiseks ning vajadusel laota maha mõni kiletükk või kate, et põrand puhas hoida. 

Kui on tegemist suure mööbliesemega, siis oleks mõistlik see kokku panna sellessamas toas, kuhu see hiljem ka jääb.

2. Loe juhiseid hoolikalt

Juhiste lugemine võib tunduda aeganõudev, kuid see on edukaks monteerimiseks tähtsaim samm. Ka mõne üksiku sammu vahelejätmine võib viia omadega ummikusse, nii et tutvu iga sammu ja joonisega ning kui midagi jääb arusaamatuks, otsi täiendavat abi või selgitust.

3. Õiged kruvid õiges kohas

Tavaliselt on mööbli monteerimise komplektis mitu erinevat sorti kruvisid ja polte. Sorteeri kõik kruvid vastavalt nende pikkusele ja kasuta õigeid kruvisid õiges kohas. Liiga pikad või lühikesed kruvid võivad põhjustada probleeme mööbli stabiilsusega või kahjustada pinda.

4. Kasuta puiduliimi mõistlikult

Kui juhend soovitab puiduliimi kasutada, kanna seda peale mõõdukalt. Liiga paks puiduliimi kiht ei anna midagi juurde, vaid võib tekitada segadust ja raskendada mööbli kokkupanemist.

5. Ära kasuta liiga palju jõudu

Kui läheb kruvide ja poltide keeramiseks, siis paigalda need kindlalt, kuid ära kasuta liigset jõudu. Muidu võid sa kahjustada mööbli pinda ning lisaks on hiljem vajaduse korral demonteerides kruvisid palju raskem kätte saada.

6. Varu mööbli monteerimiseks aega

Varu mööbli monteerimiseks piisavalt aega. Mööbli kokkupanemine ei ole töö, mida teha kiirustades ja umbkaudu õigesti – nii võib tulemus jääda lohakas ja ebastabiilne. 

7. Tööta puhtal pinnal

Kokkupanemise ajal hoia tööpind puhas ja organiseeritud – nii on sul endal mugavam töötada ja väldid ka mööbli ning toa kahjustamist või määrimist.

8. Kutsu keegi appi

Kutsu endale mööbli paigaldamisel näiteks sõber või pereliige appi – neli kätt on ikka parem kui kaks! Kui tegemist on raskemat sorti mööbliga, saate kahekesi mööbli osi palju lihtsamalt liigutada kui üksi.  

9. Kontrolli lõpptulemust

Kui mööbel on kokku pandud, kontrolli hoolikalt üle kõik ühenduskohad ja stabiilsus, et veenduda, et lõpptulemus oleks ohutu ja kasutuskõlblik.

Nende 9 nõuande järgimine aitab tagada, et mööbli monteerimine läheks sujuvalt ja et mööbel saaks õigesti kokku pandud. Edu monteerimisel!